Charakterystyka klimatyzacji przemysłowej

Zastosowanie klimatyzacji podczas procesów związanych z produkcją posiada silne uzasadnienie. Raz, że w takich miejscach dochodzi do wytwarzanie się wielu oparów. Dwa – procesom produkcji towarzyszy zazwyczaj duża ilość ciepła. Klimatyzacja zapewnia pracownikom odpowiednie warunki do pracy, do tego gwarantuje utrzymanie pewnych norm technologicznych.

Za co odpowiada klimatyzacja?

Proces wymiany powietrza posiada kilka celów. Przede wszystkim zapewnia utrzymanie odpowiedniej temperatury – zwykle chodzi tutaj o proces chłodzenia. Drugim parametrem jest właściwy poziom wilgoci w powietrzu. Jest to czynnik wpływający nie tylko na komfort przebywania na hali – w wielu branżach, takich jak cukiernictwo, papiernictwo czy wyrób części elektronicznych, optymalny poziom wilgoci zapewnia właściwe przeprowadzanie prac. W niektórych przypadkach wymogi muszą być naprawdę ściśle określane – wtedy mówimy o klimatyzacji pomieszczeń czystych. Klimatyzacja przemysłowa stosowana w takich miejscach ma za zadanie zapewnić maksymalny poziom czystości, co wiąże się z wymogami odnośnie sterylności otrzymanych produktów. Takie wymogi są stawiane w branży farmaceutycznej, a także spożywczej.

klimatyzacja krakow klimatyzacja przemysłowa

Jak wybrać klimatyzację przemysłową, czym się kierować?

Dla optymalnej klimatyzacji na hali lub w fabryce potrzebne są dokładne pomiary. Tylko taki system, który zostanie stworzony indywidualnie dla danego miejsca, może zapewnić najlepsze warunki pracy. Charakterystyka miejsca – jego wymiary, poziom szczelności, przeznaczenie – to wszystko decyduje o zastosowaniu konkretnego układu klimatyzacji przemysłowej. Z naszej strony w momencie podpisania umowy na realizację przygotowujemy projekt instalacji opracowany przez naszego projektanta.

Klimatyzacja przemysłowa – jakie mamy możliwości?

Klimatyzacja może składać się z indywidualnie działających urządzeń lub całych systemów, które zasilane są z jednego źródła. W przypadku klimatyzacji przemysłowej zazwyczaj stosowane są bardziej skomplikowane układy złożone z wielu urządzeń. Do najpopularniejszych należą takie rozwiązania jak multisplit, VRV czy centrale wentylacyjno klimatyzacyjne typu rooftop.

Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą pod numerem 792 324 667. Realizujemy instalacje klimatyzacji zarówno dla gospodarstw indywidualnych jak i dla klientów biznesowych. Jesteśmy w stanie sprostać praktycznie każdemu wyzwaniu bez względu na skalę instalacji klimatyzacyjnej.