Klimatyzacja powoli przestaje być synonimem luksusu, natomiast staje się wyposażeniem dość standardowym, również w naszych mieszkaniach i klimatyzatory typu multisplit nie są tutaj wyjątkiem. Przydaje się zwłaszcza, gdy na dworze panują bardzo wysokie temperatury. W ten sposób klimatyzacja zapewnia wyższy komfort przebywania w pomieszczeniach, co jest konieczne dla wypoczynku czy pracy i znajduje zastosowanie szczególnie jako klimatyzacja do biura.

klimatyzatory typu multisplit różne kombinacje

Dlaczego coraz częściej montujemy klimatyzację?

Czynniki takie jak duża ilość urządzeń elektrycznych, wysoka izolacja naszych domostw oraz corocznie powtarzające się okresy upałów. Te wszystkie czynniki sprawiają, że klimatyzacja jest coraz bardziej powszechna. Jednymi z popularnych modeli są klimatyzatory typu multisplit. System działa przy użyciu jednej jednostki zewnętrznej, a następnie podłącza się do niej poszczególne jednostki wewnętrzne. Takie rozwiązanie jest korzystne, jeśli chcemy przy użyciu jednego agregatora zapewnić pracę kilku klimatyzatorom. Systemy multisplit idealnie nadają się do użytku prywatnego, stanowiąc bardziej zaawansowaną technologicznie konstrukcję od układów pojedynczych typu split. Natomiast dla użytku na jeszcze większą skalę, na przykład dla klimatyzowania całego biurowca, poleca się już układy typu VRV.

Jak powinna działać klimatyzacja typu multisplit?

Klimatyzacja typu multisplit to powszechnie polecane rozwiązanie do mieszkań, domów jednorodzinnych, w mniejszych budynków publicznych, hoteli czy lokali gastronomicznych. Głównie z powodu prostoty działania, obsługi oraz łatwego montażu. Sprawnie działające klimatyzatory typu multisplit to gwarancja optymalnego ustawienia temperatury. System dokonuje podziału powietrza na poszczególne pokoje, a także łatwe dopasowanie tych dwóch czynników do warunków temperaturowych, panujących aktualnie na zewnątrz.

Klimatyzacja typu multisplit zalety i wady

Do największych zalet systemu multisplit należy zaliczyć oszczędność miejsca jakie musimy poświęcić na instalacje jednostki zewnętrznej. Możemy bowiem podłączyć o jednego urządzenia na zewnątrz nawet kilka/kilkanaście jednostek wewnętrznych. Poza tym jest to także rozwiązanie prostsze w obsłudze i montażu. Zapewnia ono również wysoką estetykę, gdyż część zewnętrzną można z powodzeniem schować. Jednocześnie system jest bardzo wydajny. Pracuje sprawnie nawet w bardzo skrajnych temperaturach (od -20 dla trybu ogrzewania do 43 stopni w trybie chłodzenia powietrza). Nowoczesne klimatyzatory typu multisplit potrafią ponadto regulować przepływ czynnika chłodniczego pomiędzy jednostkami wewnętrznymi. W związku z czym płynnie regulują ich wydajność w zależności od potrzeb. Wpływa to na oszczędność energii i pracy samych urządzeń.

Wadą tego rozwiązania jest z reguły jego cena. Mianowicie cały system multisplit bywa droższy niż odpowiednia liczba zakupionych jednostek typu split kupionych oraz instalowanych osobno.

Jeżeli są Państwo zainteresowani systemem multisplit w Waszym domu czy biurze, zapraszamy do kontaktu z nami pod numerem 792 324 667 a także przez formularz na stronie kontaktowej.