Serwis klimatyzacji

serwis klimatyzacjiProfesjonalny serwis klimatyzacji to podstawa prawidłowego jej działania. Czynności serwisowe, czyli tak zwany przegląd powinien być dokonywany przynajmniej raz do roku przed sezonem chłodniczym. Informacje o tym jakie czynności podejmujemy w momencie zgłoszenia serwisu i czy jest on konieczny w każdej sytuacji znajdują się na naszej stronie. Potrzebujesz rzetelnego i szybkiego serwisu. Zadzwoń 792 324 667.

Klimatyzacja to rozwiązanie wygodne i zdrowe, które zapewnia stały przepływ powietrza w pomieszczeniu, co chroni przed rozwojem drobnoustrojów. Jednak, abyśmy nie wdychali zabrudzeń w postaci pyłków osadzających się we wnętrzu urządzenia, to należy przeprowadzać okresowe kontrole jego stanu. W tym celu najlepiej wybrać profesjonalny serwis klimatyzacji.

Po co w zasadzie czyścić „klimę”?

Czyszczenie elementów klimatyzacji sprzyja przede wszystkim jakości powietrza. W okresie, gdy temperatury za oknem są skrajnie wysokie lub niskie, klimatyzacja zastępuje nam dopływ świeżego powietrza przez okno. Regularne dbanie o stan urządzenia do klimatyzacji zwiększa szanse na to, że będzie ono pracowało sprawniej i dłużej. W każdym modelu klimatyzatora znajduje się filtr pełniący funkcję bariery między powietrzem przyjmowanym i oddawanym. Niestety, im większa ilość zanieczyszczeń na jego powierzchni, tym więcej z nich unosi się w powietrzu. W zależności od tego, jak długo działają, filtry stają się coraz bardziej zanieczyszczone – niezależnie czy chodzi o urządzenie podstawowe, wyposażone w normalny filtr, czy też nowoczesny filtr plazmowy lub odwadniający. Zanieczyszczony filtr zmniejsza również wydajność pracy samego urządzenia. W najbardziej ekstremalnych przypadkach może dojść do wydzielania się wody, a tym samym do oblodzenia, co skutkuje awarią całego systemu. Aby uniknąć tych wszystkich niekorzystnych czynników, starajmy się regularnie (około co dwa tygodnie) odkurzać klimatyzator. Należy także oddać urządzenie do generalnego czyszczenia przynajmniej raz do roku. W tym celu pomoże nam oczywiście serwis klimatyzacji.

Serwis klimatyzacji – na czym polegają usługi serwisu?

Profesjonalne czyszczenie klimatyzacji to uwolnienie jej ze wszystkich bakterii i grzybów, które zagrażają zdrowiu układu oddechowego. Podczas porządków, na pierwszym miejscu stawia się oczyszczenie lub całkowitą wymianę filtra, a następnie eliminację zabrudzeń. Do czyszczenia stosuje się możliwie najbardziej delikatne środki – wodę, miękką szmatkę, ewentualny dodatek lekkiego detergentu. Do dokładnej konserwacji potrzebne jest zdjęcie obudowy, czego trzeba dokonać z najwyższą precyzją. Wymianie lub dokładnemu oczyszczeniu poddaje się również takie elementy jak jonizator, parownik czy skraplacz. Wszystkie z nich stanowią bowiem potencjalne źródło zanieczyszczeń. Korzystając z usług dobrej ekipy czyszczącej, mamy pewność, że powtórny montaż przebiegnie w sposób pewny i nie będziemy narzekali na jakiekolwiek problemy z niesprawną pracą urządzenia.