Gdzie zastosowanie znajdują klimatyzatory kanałowe

Montaż klimatyzacji w domu, biurze czy firmie nikogo już nie dziwi. Klimatyzator bardzo ułatwia komfort pracy czy mieszkania zarówno w lecie, jak i w zimie dzięki zastosowaniu technologii pomp ciepła. Klimatyzatory kanałowe rozprowadzają powietrze równomiernie do kilku pomieszczeń jednocześnie. Właśnie dzięki odpowiednio zaplanowanemu systemowi kanałów wykonanych z blachy ocynkowanej lub specjalnej pianki poliuretanowej (np. ursa air zero). Temperatura jest ustawiana automatycznie, dlatego korzystanie z tego klimatyzatora jest bardzo komfortowe i niemal bezobsługowe. Klimatyzator kanałowy najczęściej montuje się w restauracjach, bankach, hotelach, biurach, salach konferencyjnych, bibliotekach, budynkach urzędniczych i mieszkalnych.

klimatyzatory kanałowe kraków duża jednostka

Klimatyzatory kanałowe – sposób działania

Klimatyzator kanałowy składa się z dwóch jednostek wewnętrznej i zewnętrznej. Urządzenie wewnętrzne chłodzi lub ogrzewa powietrze w pomieszczeniach, natomiast jednostka zewnętrzna odprowadza ciepło na zewnątrz. Klimatyzatory kanałowe montuje się bardzo często w przestrzeni między stropowej, dzięki czemu jest praktycznie niewidzialny dla użytkowników i powietrze jest równomiernie rozprowadzane. Dzięki wmontowaniu zaworu czterodrogowego klimatyzator podobnie jak urządzenia typu split obecnie dostępne na rynku ma funkcję pompy ciepła dzięki czemu można go używać również do dogrzewania powietrza w pomieszczeniach.

Dlaczego warto zamontować klimatyzator kanałowy?

Klimatyzator kanałowy jest bardzo łatwy i wygodny w użyciu. Sam ustawia odpowiednią temperaturę do wszystkich pomieszczeń jednocześnie. Takie rozwiązanie pozwala oszczędzić czas, na ręczne sterowanie klimatyzatorami w każdym z pomieszczeń. Co więcej, w pomieszczeniu powietrze rozprowadzana jest równomiernie, nie czuje się wahań temperatury. Dodatkowym plusem klimatyzatora jest fakt, że jest niemal niewidoczny. Nie zajmuje miejsca w pomieszczeniu. Jest szczególnie ważna cecha, jeśli chodzi o pomieszczenia małe na przykład lokale usługowe, biurowe czy pokoje hotelowe.

Wykonujemy instalacje klimatyzacji kanałowej wiodących światowych producentów. W naszej ofercie proponujemy także inne rozwiązania związane z klimatyzacją. Zapraszamy do kontaktu.