Dlaczego klimatyzator do domu to dobre rozwiązanie?

Na klimatyzator do domu decyduje się coraz więcej osób ponieważ jest to coraz popularniejsze rozwiązanie. Obecnie stosowane szczególnie w nowych budynkach, których powstaje bardzo dużo. Rynek nowych nieruchomości w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie. Zainteresowani takimi możliwościami najczęściej są młodzi ludzie. Chcą oni aby ich dom zaspokajał jak najwięcej ich potrzeb, poza tym klimatyzacja powoli staje się już swego rodzaju standardem. Stosowana jest bowiem często w biurach, pojazdach komunikacji miejskiej i sklepach a więc praktycznie często towarzyszy człowiekowi przez cały dzień. Jest to również spowodowane faktem, że klimatyzacja jest coraz tańsza a więc i bardziej dostępna. Głównym atutem klimatyzatorów jest możliwość spędzenia nawet najbardziej upalnego dnia w bardzo przyjemnych warunkach i produktywne wykorzystanie czasu.

klimatyzator do domu 01

Za co odpowiada klimatyzator?

Klimatyzacja to nie tylko chłodzenie. Klimatyzator do domu może odpowiadać w naszym mieszkaniu zarówno za kwestie ochładzania pomieszczeń w lato, jak i ich dogrzewania. Powszechnie przyjmuje się że urządzenie o mocy 1 kW jest w stanie ogrzać, bądź schłodzić do 10 m3. W procesie klimatyzacji powietrze pomieszczenia jest również osuszane. Może być także oczyszczane co związane jest między innymi z zastosowaniem specjalnych filtrów oczyszczające powietrze.

Wybór klimatyzatora? Jaki rodzaj, oraz do jakiego typu pomieszczeń

Klimatyzatory z przeznaczeniem do domu powinny być umieszczane w pomieszczeniach, których okna mają dużą powierzchnie. Duża powierzchnia okien sprawia że w gorące letnie dni pomieszczenie bardzo się nagrzewa. Dobór mocy zależy od powierzchni użytkowej tego miejsca, ilości urządzeń elektrycznych, oraz tego jak często przebywają w nim ludzie. Instalując klimatyzator należy pamiętać również o zasadach cyrkulacji powietrza. Najrozsądniejszą opcją umieszczenia klimatyzatora są górne powierzchnie pomieszczenia gdyż schłodzone powietrze i tak opada w dół.

Klimatyzator do domu – rodzaje klimatyzatorów które możemy zastosować:

Ze względu na umiejscowienie i typ budowy klimatyzatora możemy podzielić je na.

Klimatyzatory kanałowe. Są to centralne klimatyzatory montowane na ścianach lub suficie dostarczające chłodne powietrze za pomocą sieci rurek do każdego z pomieszczeń, do którego zostały one doprowadzone. Zasadniczą zaletą tego typu rozwiązania jest utrzymanie stałej temperatury w całym domu bez regulowania każdego z klimatyzatorów w osobnych pomieszczeniach.

Klimatyzatory kasetowe. Są to klimatyzatory umieszczane na suficie zakończone wywietrznikami. Wywietrzniki skierowane są w różne strony pomieszczenia. Tego typu urządzenia montuje się w centralnych jego punktach, aby powietrze, które produkuje było równomiernie rozprowadzane po całej powierzchni. Najczęściej znajdują one zastosowanie w lokalach biurowych jednak zdarzało nam się również montować tego typu jednostki w dużych domach z otwartymi powierzchniami, takimi jak przestronne salony.

Klimatyzatory ścienne. Są to najpopularniejsze wersje klimatyzatorów i dostosowane są do każdego typu pomieszczeń od sypialni po kuchnie i pokój gościnny. Najczęściej stosowanym rozwiązaniem klimatyzatorów naściennych są klimatyzatory typu split.

klimatyzator do domu i małe dzieckoKlimatyzatory przypodłogowe. Jest to wersja klimatyzatora przypominająca grzejnik i umiejscowiona bardzo blisko podłogi. W zasadzie dla laika wyglądające jak kaloryfery. Umieszcza się je przy samej podłodze pozostawiając jedynie odstęp niezbędny do pobierania przez urządzenie powietrza.

Klimatyzatory podsufitowe. Są to klimatyzatory, które stosowane są z reguły kiedy nie ma możliwości zastosowania klimatyzatora ściennego. Takiego rodzaju konstrukcje idealnie sprawdzają się w wysokich pomieszczeniach. Zamieszcza się je płasko na suficie.

W naszej ofercie znajdują się wszelkie klimatyzatory różnych typów wskazanych powyżej a także większości najpopularniejszych producentów na świecie, takich jak Toshiba, Panasonic czy Daikin. Więcej na temat klimatyzatorów można znaleźć w sekcji z usługami naszej firmy. Skontaktuj się z nami poprzez stronę kontaktową lub formularz poniżej.