Klimatyzator to podstawa

Klimatyzatory w ostatnich latach biją rekordy popularności. Nic dziwnego. Lato jest coraz cieplejsze, więc pozwalamy sobie na nie w domach, a pracodawcy coraz bardziej dbają o higienę pracy pracowników, więc są też na porządku dziennym w niemal każdej firmie (od kilku lat obserwujemy regularny wzrost zamówień). Coraz częściej decyzja pada na klimatyzator Daikin z serii FTXA. Co takiego w tym modelu decyduje o jego popularności?

Funkcje FTXA, które pokochasz

Ten model cieszy się powodzeniem ze względu na funkcje, które nie tak łatwo znaleźć w podobnym zakresie cenowym u innych producentów. Przede wszystkim decydując się na ten model, nie musimy się zbytnio przejmować opłatami – nie jest o klasyczny pochłaniacz energii, działający na zasadzie „wszystko albo nic”. Oszczędzanie umożliwia funkcja oszczędności w stanie gotowości, trybu nocnego lub uruchomionego samego wentylatora. Urządzenie potrafi też samo przełączać się między trybem grzania i ochładzania, a jego praca jest wyjątkowo cicha – żadnych wielkich klimatyzatorów brzęczących za uszami. Ponadto klienci jednomyślnie zakochują się w efekcie Coandy chłodzenie i grzanie, który zapewnia równomierny rozkład powietrza w pomieszczeniu, a zapobiega np. przeciągom. FTXA „nie straszy”. Wentylator uruchamia się w sposób stopniowy, a nasze zmiany jego mocy są płynne.  

Dlaczego klimatyzatory Daikin FTXA są tak dobre

Ten model spełnia też wszystkie wymagania marzących o zdrowym powietrzu. Uzdatniają je systemy nawilżające i odwilżające (ururu i sarara), filtr przeciw zapachowy oraz Flash Streamer, który zabija wirusy i idealnie sprawdza się dla alergików. Filtr powietrza można zdjąć i czyścić bez problemu, a on sam jest odporny na pleśń. Klienci uwielbiają też wybór możliwości sterowania. W przypadku tego modelu możemy wykorzystać pilot online, bezprzewodowy na podczerwień lub przewodowy – modyfikacja parametrów naszego urządzenia jest więc zawsze pod ręką. Sytuacja awaryjna (wizyta większej ilości osób, duże upały, powrót po dłużej nieobecności) nie stanowią problemu. Tryb Powerful umożliwia szybkie i skuteczne schłodzenie pomieszczenia poprzez pracę na pełnej mocy.

Estetyka

Ten model doskonale łączy w sobie funkcjonalność, ale i estetykę. Ciekawy jest sam projekt – urządzenie naścienne przypomina raczej spójny element pomieszczenia niż dawny, ogromny i huczący wentylator „na pół ściany”. Co więcej Klienci mogą skorzystać z 3 opcji kolorystycznych: białej, srebrnej i stylizowanej na czarne drewno. Przy odrobinie wyobraźni może więc nie tylko nie zawadzać, ale być także elementem niemal dekoracyjnym. Ponadto mała i poręczna jest nie tylko jednostka wewnętrzna, ale też zewnętrzna. Idąc bowiem za bieżącymi trendami, Daikin jako lider rok do roku zmniejsza wielkość stosowanych podzespołów.