Klimatyzacja do biura

Pomimo tego, że nie żyjemy w krajach tropikalnych klimatyzacja biura w dzisiejszych czasach jest wręcz standardem. Latem, podczas upałów konieczne jest ochładzanie w jakiś sposób nagrzanego w pomieszczeniu powietrza. Niestety w centrach miast, gdzie panuje spory hałas otwieranie okien może przeszkadzać pracownikom. Dlatego klimatyzacja jest jedynym skutecznym rozwiązaniem na wysoką temperaturę.

klimatyzacja do biura w sali konferencyjnej

Na rynku istnieje kilka rodzajów systemów klimatyzacji przeznaczonej do zastosowania w biurach.

Można wyróżnić między innymi:

Standardową klimatyzację Split,
System Multi-Split,
A także inteligentny system klimatyzacyjny VRV

Split to najprostszy system klimatyzacyjny, który składa się z jednej jednostki zewnętrznej oraz jednej zewnętrznej. Jest to najtańsze rozwiązanie, które sprawdzi się w biurach o małej powierzchni, ponieważ takie systemy cechuje dosyć niewielka moc chłodnicza.

Multi-Split pozwala połączyć klika wewnętrznych jednostek do jednego urządzenia zewnętrznego. Dzisiejsze systemy pozwalają dodatkowo sterować temperaturą każdego klimatyzatora oddzielnie dzięki czemu każde pomieszczenie biura będzie mogło mieć inną temperaturę. W większych pomieszczeniach taki system również znajdzie swoje miejsce, ponieważ dzięki dobremu rozmieszczeniu jednostek można bardzo efektywnie ochładzać powietrze. Dodatkowo podłączenie wszystkich urządzeń do jednego agregatu w klimatyzacji typu multisplit pozytywnie wpływa na zużycie prądu.

System VRV nie jest rozwiązaniem tanim, ale jako klimatyzacja do biura najbardziej efektywnym spośród wymienionych. Ten inteligentny system pozwala podłączyć do jednej jednostki zewnętrznej nawet kilkanaście jednostek wewnętrznych. System VRV najlepiej sprawdzi się w biurach o bardzo dużej powierzchni, które potrzebują dobrego systemu klimatyzacji. Takie rozwiązania cechują się dodatkowo wysoką energooszczędnością oraz efektywnością zarówno energetyczną jak i chłodniczą. Istnieją także wersje systemu VRV, które nie tylko chłodzą ale również potrafią ogrzewać powietrze jeśli jest taka potrzeba, można więc zapewnić swoim pracownikom świetne warunku do pracy niezależnie od pory roku i sytuacji za oknem.

Wybór odpowiedniego systemu nie jest taki trudny jaki mogłoby się wydawać. Najistotniejszą kwestią jaką należy rozważyć jest wielkość i ilość pomieszczeń, w których klimatyzacja do biura ma spełniać swoje zadanie. Szukając klimatyzacji idealnej dla siebie należy brać pod uwagę także cenę urządzeń i późniejszego serwisu. Wybierając klimatyzację do biura warto poszukać systemów oferujących oczyszczanie powietrza z kurzu i drobnoustrojów oraz takie, które nie wysusza powietrza tylko utrzymuje odpowiedni poziom wilgoci. Trzeba sobie również zdawać sprawę z tego, że każdy system wymaga przynajmniej dwóch przeglądów rocznie zatem decydując się na kupno drogiego systemu należy liczyć się z kosztami eksploatacji.

Klimatyzacja do biura zwiększy wydajność pracy

Jeśli są Państwo zainteresowani wykonaniem instalacji klimatyzacji w Państwa biurze, zapraszamy do kontaktu z naszą firmą. W pierwszej kolejności umówimy z Państwem wizytę w dogodnym dla Państwa terminie, żeby określić potrzeby i wymagania jakim ma sprostać system klimatyzacji w biurze. Następnie zaproponujemy rozwiązania obejmujące różne przedziały cenowe urządzeń z zachowaniem najwyższej jakości. Po akceptacji propozycji systemu wykonamy projekt klimatyzacji i zrealizujemy instalację.