Klimatyzatory typu split

Klimatyzator to urządzenie zarówno do obniżania temperatury w pomieszczeniu jak i jej podwyższenia. Może też pełnić funkcję nawilżania oraz oczyszczania powietrza wewnątrz. Bardzo dobrym i jednym z najczęściej stosowanym rozwiązaniem tego typu jest klimatyzator typu split. Działa on bardzo efektywnie i rozwiązuje on problem regulacji temperatury, między innymi w sklepach, domach oraz biurach. Na rynku znajdziemy szeroki wybór tego typu urządzeń.

klimatyzator typu split

Budowa klimatyzatora typu split

Wentylatory tego typu składają się z dwóch jednostek. Jednostki wewnętrznej, która jest połączona z zewnętrzną przy użyciu sieci przewodów tworzących układ zamknięty zawierających czynnik chłodniczy (stosowany jest do tego freon). Klimatyzator umieszczony wewnątrz składa się z wentylatora oraz parownika, natomiast ten umieszczony na zewnątrz pomieszczenia lub budynku zawiera sprężarkę, skraplacz, zawór czterodrogowy i rozprężny oraz wentylator.

Działanie klimatyzatora typu split

Funkcjonowanie klimatyzatora typu split jest bardzo zbliżone do tego z lodówki. Między jednostkami (z zewnętrznej do wewnętrznej) transportowany jest czynnik chłodzący. Ma on stan skupienia pozostający na granicy płynnego. W specjalnym miejscu- parowniku pod wpływem czynnika zewnętrznego jakim jest ciepło zaczyna on parować ochładzając w ten sposób powierzchnie parownika, a powietrze przechodzące przez wewnętrzną część oddaje ciepło. W ten sposób powietrze ulega ono schłodzeniu i dopiero wtedy zostaje nawiewane do pomieszczenia.
Przy użyciu wyżej wymienionego zaworu czterodrogoego proces może zostać odwrócony i klimatyzator wówczas pełni rolę grzewczą. Zasada ta przy działaniu tego typu klimatyzatorów jest ogólna.

Największe zalety:

  • umieszczenie mechanizmu poza zasięgiem wzroku oraz słuchu, co zapewnia względy dekoracyjne oraz funkcjonalne-
  • dobre dla osób ceniących ciszę oraz dbających o przestrzeń
  • możliwość umieszczenia wylotu powietrza w najbardziej dogodnym dla nas miejscu
  • na rynku dostępne są klimatyzatory z przenośną jednostką wewnętrzną, co zapewnia mobilność klimatyzatora
  • zajmują ograniczoną ilość miejsca wewnątrz pomieszczenia, a wszystkie części (nie wliczając końcowej kraty) są zamaskowane

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty i kontaktu z naszą firmą 792 324 667.