Klimatyzacja powoli przestaje być synonimem luksusu, natomiast staje się wyposażeniem dość standardowym, również w naszych mieszkaniach. Przydaje się zwłaszcza, gdy na dworze panują zabójcze temperatury. W ten sposób klimatyzacja zapewnia wyższy komfort przebywania w pomieszczeniach, co jest konieczne dla wypoczynku czy pracy.

klimatyzator typu multisplit

Dlaczego coraz częściej montujemy klimatyzację?

Czynniki takie jak duża ilość urządzeń elektrycznych, wysoka izolacja naszych domostw oraz corocznie powtarzające się okresy upałów – te wszystkie czynniki sprawiają, że klimatyzacja jest coraz bardziej powszechna. Jednymi z popularnych modeli są klimatyzatory typu multisplit, które stosuje się przy użyciu jednej jednostki zewnętrznej, a następnie podłącza się do niej poszczególne jednostki wewnętrzne. Takie rozwiązanie jest korzystne, jeśli chcemy przy użyciu jednego agregatora zapewnić pracę kilku klimatyzatorom. Systemy multisplit idealnie nadają się do użytku prywatnego, stanowiąc bardziej zaawansowaną technologicznie konstrukcję od układów pojedynczych typu split. Natomiast dla użytku na jeszcze większą skalę, na przykład dla klimatyzowania całego biurowca, poleca się już układy typu VRV.

Jak powinien działać układ multisplit?

Multisplit to powszechnie polecane rozwiązanie do mieszkań, domów jednorodzinnych, w mniejszych budynków publicznych, hoteli czy lokali gastronomicznych. Głównie z powodu prostoty działania, obsługi oraz łatwego montażu. Sprawnie działające klimatyzatory typu multisplit to gwarancja optymalnego ustawienia temperatury, podziału powietrza na poszczególne pokoje, a także łatwe dopasowanie tych dwóch czynników do warunków temperaturowych, panujących aktualnie na zewnątrz.

Zalety systemu multisplit

To nie tylko rozwiązanie proste w obsłudze i montażu. Zapewnia ono również wysoką estetykę, gdyż część zewnętrzną można z powodzeniem schować. Jednocześnie system jest bardzo wydajny – pracuje sprawnie nawet w bardzo skrajnych temperaturach (od -20 dla trybu ogrzewania do 43 stopni w trybie chłodzenia powietrza).

Jeżeli są Państwo zainteresowani systemem multisplit w Waszym domu czy biurze, zapraszamy do kontaktu z nami pod numerem 792 324 667 a także przez formularz na stronie kontaktowej.